الگوریتم دزد دریایی

الگوریتم دزد دریایی

جدول محتوا

الگوریتم های گوگل یکی از مهم ترین مباحثی است که هر سئوکاری باید بداند، زیرا قوانین یکسانی هستند که برای تمام وبسایت ها لحاظ میشوند. برای آشنایی با تمام الگوریتم ها میتوانید به مقالات آموزشی مراجعه کنید.

الگوریتم های گوگل برای جلوگیری و مبارزه با سئوکاران کلاه سیاه ایجاد شده، کمی پس از ترتیب در صف نتایج سئوکاران به فکر سوء استفاده ازین نتایج افتادند، و پس از اعتراض کاربران گوگل با تنظیم این قوانین باعث کسب رضایت بالای کاربران شد.

الگوریتم دزد دریایی چیست؟

الگوریتم دزد دزیایی در سال 2012 برای مبارزه با محتوای دزدی منتشر شد، در کل تمام فعالیت هایی که نقض کننده قوانین کپی رایت باشد شامل وظظائف این الگوریتم میشود،

 

الگوریتم دزد دریایی:یکی از مهم ترین مباحث و ولایلی که الگوریتم دزدان دریایی ساخته شد. مبارزه گوگل با کسانی بود که حقوق صاحبان اثر را رعایت نمیکردند و حق کپی رایت را زیر پا میگذاشتند.
برای درک بهتر از معنای کپی رایت بهتر است بدانیم:

قانون کپی رایت چیست؟

کپی رایت یکی از با اهمیت ترین قوانینی است که حق مولف هر اثر را برای صاحب آن حفظ میکند.
همه ما باید برای زمان و انرژی خرج شده مولف احترام قائل باشیم. بر طبق الگوریتم دزدان دریایی گوگل تمامی حقوق یک اثر متعلق به پدید آورنده آن می باشد و هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع خلاف قوانین گوگل می باشد.
دلیل نام گذاری این الگوریتم میتواند این باشد، که گوگل را اگر یک اقیانوس در نظر بگیریم صاحبان و مدیران وبسایت ها ناخدا های کشتی ها هستند و در حال تولید محتوا بصورت متنی و تصویری و ویدئویی هستند‌. و کسانی که محتوای تولید شده آنها را بدون ذکر منبع کپی میکنند همان دزدان دریایی هستند که به بار بقیه کشتی ها و ناخدا ها حمله میکنند و آنها را میدزدند.

الگوریتم دزد دریایی گوگل یا Pirate چیست؟

وظیفه اصلی این الگوریتم پیدا کردن محتوا های دزدی است.
هر محتوایی در سطح وب منتشر شود اگر کپی باشد(یعنی در وبسایت دیگه ای قبلا منتشر شده باشد کپی حساب میشود و دیگر ارزشی ندارد)

البته ما در مقاله الگوریتم پاندا کاملا این را توضیح داده ایم.
اما چرا گوگل باید الگوریتم دیگری را برای این کار مامور کند.

در واقع در سطح وب بسیاری از محصولات دانلودی در حال بفروش رسیدن هستند.
و سایت هایی هستند که برای جذب کاربران و ترافیک بیشتر اقدام به انتشار محتوا های غیر رایگان بصورت رایگان میکنند.
تاثیر الگوریتم دزدان دریایی در نتایج جسالگوریتم دزد دریاییت و جو

با ورود این الگوریتم در لیست الگوریتم های گوگل وبسایت هایی که بخاطر جذب ترافیک بالا اقدام به زیر پا گذاشتن حق کپی رایت میکردند بصورت کامل از نتایج پاک شدند.
 اگر بخواهیم با مثال واضحی الگوریتم دزد دریایی را بشناسیم.
وبسایت پی سی دانلود یکی از وبسایت هایی بود که با سئوی بسیار قوی در کلمات قرار داشت.
اما به دلیل شکایت های پی در پی صاحبان اثر بطور کلی از نتایج پاک شده است و شما تنها با اسم برند میتوانید به این سایت دست پیدا کنید.

الگوریتم مام گوگل

ما را در ایکن اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.