افیلیت مارکتینگ

افیلیت مارکتینگ

جدول محتوا

افیلیت مارکتینگ چیست و چگونه از طریق افیلیت مارکتینگ کسب درامد کنیم؟
اگر شما یک سئوکار هستید و دوس دارید که برای خود کسب و کار مجازی داشته باشید و اما محصولی برای ارائه ندارید میتوانید محصولات بقیه وبسایت ها را بفروشید و کسب درامد کنید.
افیلیت مارکتینگ یا نمایندگی فروش در واقع روشی بی نظیر برای کسب درامد در سطح وب می باشد.

با این روش شما بدون داشتن هیچ محصولی و ترس از به فروش نرسیدن محصولاتتان میتوانید محصولات بقیه وبسایت ها را در وبسایت خود بفروشید و کسب درامد کنید
و اگر صاحب کسب و کار و محصولی هستید و میخواهید فروش خود را چند برابر کنید هم این روش به شما پیشنهاد میشود
تصور کنید شما یک نوع لباس دازید و فروش ماهیانه تان ۵۰۰ عدد است شما با واگذاری نمایندگی فروش میتوانید ماهانه تا ۳۰۰۰ عدد از محصولاتتان را بفروشید و مبلغی را به عنوان پورسانت یا حق الزحمه به بازاریاب انلاین تان اختصاص دهید
این نوع فروش دیجیتالی و انلاین در تمام دنیا شناخته شده است و حتی آمازون راه هایی برای فروش محصولات خود از طریق افیلیت به وبسایت ها و بلاگر ها اختصاص داده است

شغل بازاریابی آنلاین

 

 

افیلیت مارکتینگ”Affiliate marketing” با نصب افزونه بر روی سایت وردپرسی

شما میتوانید با نصب افزونه دکان بر روی سایتتان محصولات بقیه وبسایت هارا بفروشید و پورسانت دریافت کنید
مانند محصولات دیجی کالا و بسیاری از وبسایت های فروشگاهی بزرگ که این قابلیت را روی سایت خود نصب کردند
مورد قابل ذکر دیگر این است که شما حتی میتوانید از طریق فضاهای مجازی و بدون داشتن وبسایت اقدام به افیلیت مارکتینگ کنید کافی است در فضاهای مجازی فعال باشید و اقدام به فروش از طریق لینک های اختصاصی کنید.

نکته:

برای افیلیت مارکتینگ کافیست روحیه بازاریابی بالایی داشته باشد، یعنی بازار یاب هایی میتوانند افیلیت مارکتر های خوبی شوند که دوست دارند خودشان درامد مستقل از کسب و کار خودشان داشته باشند؟

ایا شما دوست دارید کسب و کار خودتان را داشته باشید؟

اگر اینطور است با ما همراه باشید…

افیلیت مارکتینگ چگونه کار می‌کند؟

بازاریابی آنلاین

 

افیلیت ساختار بازاریابی انلاین دارد پس با هر وسیله دیجیتالی میتوان افیلیت کرد،  بعنوان مثال اگر شما اینفلوئنسر هستید، میتوانید  از طریق لیتک های کوتاه در فضاهای مجازی مانند اینستاگرام، تلگرام، توییتر، و یا هر سوشال دیگری می توانید بازار یابی انلاین برای محصولات یک شرکت انجام دهید و بابت  فروش آن شرکت پورسانت بگیرید.

مطمئنا شماهم با وبسایت هایی رو به رو شده اید که پس از اینکه شما را قانع کردند تا محصولی را خریداری کنید، پس از فشردن دکمه ثبت سفارش وارد قسمت ثبت سفارش از وبسایت دیگری مانند دیجی کالا میشوید، متاسفانه به دلیل تحریم های ظالمانه قادر نیستیم به فروشگاه های بزرگ اینترنتی دنیا مانند آمازون و .. دسترسی داشت باشیم و الا شاهد حجم بزرگی از افیلیت مارکتینگ در سطح وب انگلیسی بودید.

افیلیت محلی

متاسفانه برای این نوع افیلیت نامی پیدا نکردیم برای همین از کلمه افیلیت محلی استفاده کردیم. این نوع افیلیت به این صورت است که شما یک فروشگاه اینترنتی برپا میکنید در قالب یک وبسایت یا یک پیج در صفحات مجازی و محصولات فروشگاه های افلاین(فروشگاه هایی که در فضای مجازی فعال نیستند) را برایشان بصورت اینترنتی میفروشید.

به  دلیل اینکه امروزه در کشور ما بازار های انلاین نوپا هستندبستر خوبی فراهم شده تا شما عزیزان بتوانید با فروشگاه آفلاینی رایزنی کنید و در قبال فروش محصولاتشان  N% از آنها پورسانت دریافت کنید.

اما در این روش پرداخت حق الزحمه شما به ازای فروش است.پدر روش های دیگر پرداخت به ازای کلیک را به شما معرفی میکنیم.

پرداخت به ازای فروش

در این روش شما باید مشتریان را متقاعد به خرید کنید. یعنی درامد شما منوط به این موضوع است که چه مقدار از محصولات ان  شرکت یا برند به فروش برسد. برای این کار باید در فروش تبحر داشته باشید.

پرداخت به ازای کلیک

پرداخت به ازای کلیک یک روش دیگر از بازاریابی و همکاری در فروش می باشد که شما بنر فروشگاه یا هر نوع تبلیغ آن را در وبسایت یا پیج خود میگذارید و به ازای هر کلیک چه منجر به فروش شود چه منجر به فروش نشود پورسانت دریافت میکنید.

در این روش فروشگاه ها مشتریان  بالقوه خود را پیدا کرده و حتی اگر منجر به فروش نشود در ملاقات های بعدی حتما منجر به فروش خواهد شد.

حقوق ثابت

این یکی از خسته کننده ترین روش هاست: به این صورت است که شما با بستن قرارداد باید برای مبلغ معینی برای برند یا فروشگاهی تبلیغ کنید و نرخ کلیک را افزایش دهید.

نظر همکاران:

بعضی کسب‌وکارهای کوچک افیلیت مارکتینگ را برای تبلیغات خود مناسب نمی‌دانند. درحالی‌که افیلیت مارکتینگ از بهینه‌ترین روش‌ها در رسیدن به هدف‌های بازاریابی است و جزو روش‌های با ROI بالا در مارکتینگ محسوب می‌شود. چون شما به‌عنوان یک تبلیغ دهنده فقط زمانی برای بازاریابی افیلیت هزینه پرداخت می‌کنید که نتیجه‌ای که از آن انتظار داشته‌اید را به دست آورید. ازاین‌جهت به این نوع بازاریابی، بازاریابی بدون ریسک می‌گویند. همچنین شما برای شروع بازاریابی افیلیت نیازی به سرمایه یا پرداخت اولیه ندارید. به همین خاطر این بازاریابی برای کسب‌وکارهای کوچک نیز مناسب است.

 

در نتیجه شما با روش های گوناگونی میتوانید از افیلیت مارکتینگ استفاده کنید و بهره ببرید.

مزایای افیلیت مارکتینگ

مشهور میشوید.

افیلیت مارکتر

افیلیت مارکتینگ مزایای فراوانی دارد یکی از انها این است که شما تبدیل به یک برند میشوید که به آن پرسنال برندینگ میگویند، یعنی شما با تبلیغ محصولات و رفتن پشت دوربین برای تبلیغ یک برند در همان حال برای خودتان هم تبلبغ میکنید.یعنی ممکن است خیلی ها وقتی بیسکوییت فلان شرکت را با چای مینوشند به یاد شما بیوفتند.

هیجان شغلی

شغل و درامد شما منوط به فروش است پس هرلحظه در تکاپوی افزایش فروش و در نتیجه درامد خودتان هستید.

مشتریان متعلق به شما هستند

با فعالیت زیاد در این عرصه خیلی ها شما را دنبال میکنند و هر لحظه میتوانید محصولات یک برند یا فروشگاه را به انها بشبناسید.

 

چوپان دروغگو نباشید!

در افیلیت مارکتینگ چوپان دروغگو نباشید!!!
حتما برایتان این سوال پیش خواهد آمد که این چه ربطی به فعالیت در این زمینه دارد؟
کاملا حق با شماست اما فقط تا زمانی که توضیحات ما را نشنیده اید.

اگر در قرن 21 به دنیا آمدید و با تکنولوژی آشناییت دارید حتما می دانید که همیشه شکایتها درمورد خرید اینترنتی از زمان اغاز آن بوده است چرا که شاعر میگوید: “همانطور خود را بنما که بنمادی” البته بگذریم از اینکه من شاعر خوبی نیستم (:
دلیل اصلی بیشتر مردم به ترجیح دادن خرید حضوری نسبت به خرید اینترنتی قطعا همین موضوع است، چون آن چیزی که در تبلیغ گفته شده است با آن چیزی که بعد از تحویل سفارش مشاهده می شود، کاملا دو مقوله ی متفاوت از هم هستند طوری که انگار از سیاره دیگری سفارش برای شما ارسال کرده اند.
همین موضوعات باعث بی اعتمادی مردم نسبت به خرید اینترنتی شده است.

به همین خاطر است که می گوییم “چوپان دروغگو نباشید” چون این از اعتبار شما کم خواهد کرد و به کسب وکارتان لطمه وارد می شود پس تا جایی که می توانید تا از کیفیت و سلامت کالایی مطمئن نشدید آن را تبلیغ نکنید.

 

چند توصیه برای فعالان این عرصه:

نرخ کلیک خودرا همواره بهینه و بروز کنید. این به این معناست که حواستان به نرخ کلیک تان باشد و اگر کمتر از استاندارد یا حد متوسط یود، عیب یابی کرده و نرخ کلیک خود را بیشتر کتید.

تعامل بالایی داشته باشید.

بسیاری از اینفلوئنسر ها به این نتیجه رسیده اند و بیشتر آکادمیی های بلاگری این نکته را هموارهبه  دانشجویان خود گوشزد میکنند:
از هر طریقی که میتوانید با مخاطبان خود تعامل داشته باشید. حتی اگر نظر خواهی در  مورد پررنگ بودن یا کم رنگ بودن چایی است که در کافه ای در شرق تهران آن را می نوشید.

هیچگاه خودتان را محدود به یک فروشگاه نکنید.

سعی کنید همزمان با چند فروشگاه تعامل داشته باشید. یعنی اگر در حال حاضر برای فروشگاه کت و شلوار مردانه تبلیغ میکنید. حتما با یک جوراب فروش یا یک فروشگاه شوینده موی مردانه نیز همکاریب کنید، تا مخاطب شما از بقیه بازار ها بی نیاز باشد.

برای خود تبلیغ کنید.

همچنان که در حال تبلیغ یک فروشگاه یا محصول یک برند هستید. برای کسب و کار خودتان نیز تبلیغ کنید.

 

ما را در ایکن اینستاگرام دنبال کنید.

5 پاسخ

 1. سلام و روزبخیر ممنون از مقاله جامع و کاملتون در مورد افیلیت مارکتینگ
  میخواستم بدونم که چجوری میتونیم لینک های اختصاصی برای افیلیت کردن ایجاد کنیم؟

  1. با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز. برای این کار اگر قسمتی توی سایت برای این کار تعبیه نشده( اغلب با کلماتی همچو “همکاری در فروش”) این بخش معرفی میشه.

 2. تو سیستم افیلیت دیجی کالا کاربری که از سایت ما به سایت دیجی کالا رفته، حتما باید خرید کنه تا پورسانت به حساب بیاد؟
  و یا اگه کاربر بره صفحات دیگه رو بچرخه و چند تا محصول به سبد خریدش اضافه کنه، اون موقع دیگه سودی برای ما نداره؟

  1. با سلام و عرض احترام به شما دوست عزیز.
   در واقع برای این مشکل هم راهکار های زیادی وجود داره که توی آپدیت بعدی خدکننوم عرض میکنیم.

 3. چند روز پیش یکی از دوستان من پکیج کسب درآمد بدون سرمایه ای به من معرفی کرده من خواستم ببینم اینجا کسی درباره این پکیج جدید که بدون سرمایه میتونه یک کسب و کار اینترنتی با یک کسب درآمد خوب تولید کنه اطلاع دارید شما. وب سایتی که به من معرفی کرده از شرکت تولید کننده این پکیج: https://maxmarketing.ir/
  همین آدرس هست که البته من به سایت شرکت مکس مارکتینگ مراجعه کردم فقط میخواستم از روش کار مطمعن بشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.